Rodinná dovolená ve Strachotíně s degustací vín

Lokalita

Strachotín je ideální místo ke strávení Vaší aktivní dovolené. Obcí prochází Moravská vinná cyklotrasa a Mikulovská vinařská stezka. Pro milovníky sportovního rybaření jsou v okolí dva rybářské revíry  - 461 024 Dyje 5 (Novomlýnská nádrž) a Dyje 6 (Věstonická nádrž). Od 1. května roku 2009 přibyl Strachotín mezi zastávkami lodní dopravy.

V okolí se nachází termální koupaliště Aqualand Moravia, lanové centrum, horolezecké stěny nad Horními Věstonicemi, jeskyně Turold v Mikulově, mnoho rozhleden s překrásným výhledem na Pálavu a bezpočet turistických tras. Pokud Vás zajímají spíše památky, pak jistě oceníte Lednicko-valtický areál zapsaný v UNESCO, historické město Mikulov, vrbické sklepy a jiné cíle, které stojí za to navštívit.

S výlety Vám rádi poradíme, v objektu jsou k dispozici různé letáčky a mapky, otvírací doby a vstupné.

 

PETROVA LOUKA

 ...místně nazýváná také jako Petrůvka.

Dle archeologického průzkumu prováděného v letech 1967 - 1985 se jednalo o areál slovanského opevnění. Konstrukce valu navazovala na starší destrukci kamenné stavby z období Velké Moravy (9. století). Další keramické nálezy potvrzují osídlení v 11. - 14. století. Vedle bývalého hradiska Petrova louka bylo nalezeno i rozsáhlé velkomoravské pohřebiště.

Dnes je území, které se nachází v těsné blízkosti Strachotína, zatopeno vodní nádrží Nové Mlýny.

 

 

vinařství

Strachotín patří do mikulovské vinařské podoblasti, jež je jednou ze čtyřech podoblastí vinařské oblasti Morava. Charakterizují ji vápencové elevace Pavlovských vrchů, na jejichž úbočí a v širším okolí jsou rozšířeny vápenité jíly, písky i mohutné sprašové návěje. Daří se zde zejména odrůdám Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský, které překvapují svou vyzrálostí, mineralitou a nezaměnitelným projevem.

Mnoho milovníků vína zde chce také ochutnat typickou aromatickou odrůdu Pálava, která byla vyšlechtěna v nedaleké obci Perná. Vína z mikulovské podoblasti jsou výjimečná a podtrhují místní terroir.

 

Také my patříme mezi místní vinaře a zveme Vás k návštěvě našeho malého rodinného vinařství v klasickém historickém sklípku.

Více o našich vínech na www.vinarstvi-skrivanek.cz


   

pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti ČR a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou flórou a faunou. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Právě odtud pocházejí odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů a Věstonická Venuše. Pálava se stala v roce 2003 součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

 

  

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode